державна екологічна інспекція
у черкаській області

державна екологічна інспекція
у черкаській області

державна екологічна інспекція
у черкаській області

Про стан поводження з твердими побутовими відходами
Про стан поводження з твердими побутовими відходами

Держекоінспекція у Черкаській області здійснює державний нагляд (контроль) за додержанням територіальними органами центральних органів виконавчої влади, місцевими органами виконавчої влади, органами місцевого самоврядування в частині здійснення делегованих їм повноважень органів виконавчої влади, підприємствами, установами та організаціями незалежно від форми власності і господарювання, громадянами України, іноземцями та особами без громадянства, а також юридичними особами — нерезидентами вимог законодавства з питань поводження з відходами.

У 2017 році здійснено 199 перевірок у сфері поводження з відходами, в тому числі 167 — суб'єктів господарювання, 32 — органів влади та органів місцевого самоврядування. За виявлені порушення складено 174 протоколи, в тому числі за адміністративні порушення в галузі побутових відходів — 24. Притягнуто до адміністративної відповідальності 174 посадових особи. Сума накладених штрафів 95,9 тис.грн., стягнуто 81,8 тис.грн. (85%).

Нараховані збитки, спричинені наднормативними викидами забруднюючих речовин в атмосферне повітря від сміттєзвалищ твердих побутових відходів міст Звенигородка, Тальне, Умань, які пред'явлені до добровільного відшкодування: Звенигородському ВЖРЕУ — 635,2 тис.грн., ПрАТ «Комунальник» (м.Тальне) — 196,9 тис.грн., Уманському КП «Комунальник» — 2 мільйони 108,1 тис. грн. Крім того, матеріали направлені до Головного управління Національної поліції в Черкаській області та Прокуратури Черкаської області для вжиття заходів відповідного реагування. Станом на 01.11.2017 стягнуто із Звенигородського ВЖРЕУ — 10 тис.грн., Тальнівського ПрАТ «Комунальник» — 91 тис.грн., Уманського КП «Комунальник» — 63,643 тис.грн.

Основні порушення вимог природоохоронного законодавства у сфері поводження з відходами, виявлені у суб'єктів господарювання: порушення правил складування, зберігання, розміщення, транспортування, утилізації, ліквідації та використання відходів; порушення правил ведення первинного обліку та здійснення контролю за операціями поводження з відходами або неподання чи подання звітності щодо утворення, використання, знешкодження та видалення відходів; змішування чи захоронення відходів, для утилізації яких в Україні існує відповідна технологія, без спеціального дозволу; порушення правил передачі відходів; порушення встановлених правил і режиму експлуатації установок і виробництв з оброблення та утилізації відходів; невиконання вимог законних розпоряджень і приписів.

Проведено 32 перевірки місцевих органів влади та органів місцевого самоврядування у сфері поводження з відходами. Перевірені чотири райдержадміністрації (Катеринопільська, Монастирищенська, Христинівська, Канівська); чотири міських ради (Жашківська, Черкаська, Кам'янська, Звенигородська); три селищних і 21 сільських ради.

За порушення вимог природоохоронного законодавства 24 відповідальних особи притягнуті до адміністративної відповідальності, сума штрафів становить 10,2 тисячі гривень.

Основними порушеннями, виявленими при перевірках МОВ та ОМС у сфері поводження з побутовими відходами є: відсутність розроблених місцевих програм поводження з відходами на підконтрольних територіях; відсутність схем санітарного очищення населених пунктів; відсутність проектної документації на сміттєзвалища та проектів відводу земельних ділянок під сміттєзвалища; відсутній облік відходів та контроль за їх складом, внаслідок чого відбувається захоронення відходів, для утилізації яких в Україні існують відповідні технології; відсутні спостереження за якістю вод, грунтів, атмосферного повітря в зоні розташування сміттєзвалищ.

Сільським головам, головам селищних рад, головам міських рад та керівникам райдержадміністрацій, керівникам комунальних підприємств надані приписи на усунення виявлених порушень.

Гостро стоїть питання несанкціонованих (стихійних) сміттєзвалищ.

В 2017 році на електронний сервіс «Інтерактивна мапа», запроваджений у Міністерством екології та природних ресурсів, надійшло 23 звернення від громадян Черкаської області. В кожному окремому випадку направлялись листи керівникам районних державних адміністрацій та органів самоврядування щодо вжиття заходів по ліквідації несанкціонованих і неконтрольованих звалищ відходів на підконтрольній території.

В результаті 9 сміттєзвалищ -ліквідовано, 2 сміттєзвалища — не виявлені, виділені кошти з місцевих бюджетів на ліквідацію 2 несанкціонованих сміттєзвалищ, одне знаходиться на території приватної власності, і здійснити благоустрій на законних підставах неможливо.

Інформація по ліквідації 9 несанкціонованих сміттєзвалищ відсутня: від Черкаської РДА — сміттєзвалища на території Будищанської, Вергунівської, Леськівської та Софіївської сільських рад; від міської ради м.Тальне — сміттєзвалище по вул.Сонячній; від Уманської РДА — сміттєзвалище в с.Родниківка; від Звенигородської РДА — сміттєзвалище в с.Вільхівець.

Відмічаємо позитивну роботу Смілянської райдержадміністрації, виконавчих комітетів Жашківської та Звенигородської міських рад, які своєчасно реагували та надавали відповіді на електронні звернення громадян, отриманих за допомогою сервісу «Інтерактивна мапа сміттєзвалищ».

З метою належної організації роботи у галузі поводження з побутовими відходами пропонуємо районним державним адміністраціям та органам місцевого самоврядування

-розробити місцеві програми поводження з відходами та здійснювати контроль за їх виконанням;

-розробити схеми санітарного очищення населених пунктів;

-активізувати роботу по виявленню та обліку безхазяйних відходів;

-активізувати роботу по ліквідації несанкціонованих сміттєзвалищ, не допускати їх повторного утворення;

-посилити контроль за дотриманням правил та режимів експлуатації сміттєзвалищ, якості атмосферного повітря, ґрунтів, підземних вод в районі розташування сміттєзвалищ.

ОСТАННІ НОВИНИ

Підтримайте всесвітню кампанію «Година Землі

Підтримайте всесвітню кампанію «Година Землі"

Державна екологічна інспекція у Черкаській області закликає черкащан вимкнути світло на одну годину 24 березня 2017 року о 20 годині 30 хвилин. Подбаємо про планету Земля — наш спільний дім!

Детальніше...
22 березня — Міжнародний день водних ресурсів

22 березня — Міжнародний день водних ресурсів

22 березня у всьому світі відзначають Міжнародний день води (англ. World Water Day). Відповідну резолюцію було прийнято на сесії Генеральної асамблеї ООН ще у листопаді 1992 року.

Детальніше...
За самовільне користування надрами підприємству Звенигородщини доведеться сплатити 3 млн.грн. збитків

За самовільне користування надрами підприємству Звенигородщини доведеться сплатити 3 млн.грн. збитків

На виконання Ухвали слідчого судді Звенигородського районного суду Державною екологічною інспекцією у Черкаській області проведено позапланову перевірку одного з підприємств Звенигородщини. Підприємству нараховані збитки за самовільне користування надрами

Детальніше...
ЗДАЙ МАКУЛАТУРУ — ПІДТРИМАЙ РОЗДІЛЬНІ СУБОТНИКИ

ЗДАЙ МАКУЛАТУРУ — ПІДТРИМАЙ РОЗДІЛЬНІ СУБОТНИКИ

Під такою назвою Громадська організація «Друге життя», за підтримки ряду місцевих екологічних ініціатив та організацій, проводитиме 21 березня 2018 року в м. Києві відповідну акцію.

Детальніше...
Щодо ситуації, яка склалась із забрудненням Кременчуцького водосховища

Щодо ситуації, яка склалась із забрудненням Кременчуцького водосховища

Реагуючи на звернення громадян в засобах масової інформації з приводу несанкціонованих підключень до мережі зливової каналізації, забруднення Кременчуцького водосховища в районі п'ятого причалу, спеціалістами Державної екологічної інспекції у Черкаській о

Детальніше...
У «Липівському» заказнику черговий факт браконьєрського вилову риби

У «Липівському» заказнику черговий факт браконьєрського вилову риби

10 березня 2018 року спеціалістами Державної екологічної інспекції у Черкаській області спільно із працівниками 5-ї роти Водного патруля при проведенні природоохоронного рейду затримано мешканця Черкас за браконьєрство на річці Дніпро. Черкащанин займався

Детальніше...
Знову в Липівському заказнику затримано браконьєрів

Знову в Липівському заказнику затримано браконьєрів

8 березня 2018 року спеціалістами Державної екологічної інспекції у Черкаській області спільно із працівниками 5-ї роти Водного патруля при проведенні природоохоронного рейду на території орнітологічного заказника загальнодержавного значення «Липівс

Детальніше...
В січні-лютому 2018 року з порушників природоохоронного законодавства стягнуто понад 1 мільйон гривень в бюджет

В січні-лютому 2018 року з порушників природоохоронного законодавства стягнуто понад 1 мільйон гривень в бюджет

Маємо стягнень у вісім з половиною разів більше, ніж у 2017 році за той же період. Ці кошти спрямовані на реалізацію заходів регіональних екологічних програм за принципом «забруднювач платить за шкоду та відновлення навколишнього природного сер

Детальніше...