державна екологічна інспекція
у черкаській області

державна екологічна інспекція
у черкаській області

державна екологічна інспекція
у черкаській області

Про стан поводження з твердими побутовими відходами
Про стан поводження з твердими побутовими відходами

Держекоінспекція у Черкаській області здійснює державний нагляд (контроль) за додержанням територіальними органами центральних органів виконавчої влади, місцевими органами виконавчої влади, органами місцевого самоврядування в частині здійснення делегованих їм повноважень органів виконавчої влади, підприємствами, установами та організаціями незалежно від форми власності і господарювання, громадянами України, іноземцями та особами без громадянства, а також юридичними особами — нерезидентами вимог законодавства з питань поводження з відходами.

У 2017 році здійснено 199 перевірок у сфері поводження з відходами, в тому числі 167 — суб'єктів господарювання, 32 — органів влади та органів місцевого самоврядування. За виявлені порушення складено 174 протоколи, в тому числі за адміністративні порушення в галузі побутових відходів — 24. Притягнуто до адміністративної відповідальності 174 посадових особи. Сума накладених штрафів 95,9 тис.грн., стягнуто 81,8 тис.грн. (85%).

Нараховані збитки, спричинені наднормативними викидами забруднюючих речовин в атмосферне повітря від сміттєзвалищ твердих побутових відходів міст Звенигородка, Тальне, Умань, які пред'явлені до добровільного відшкодування: Звенигородському ВЖРЕУ — 635,2 тис.грн., ПрАТ «Комунальник» (м.Тальне) — 196,9 тис.грн., Уманському КП «Комунальник» — 2 мільйони 108,1 тис. грн. Крім того, матеріали направлені до Головного управління Національної поліції в Черкаській області та Прокуратури Черкаської області для вжиття заходів відповідного реагування. Станом на 01.11.2017 стягнуто із Звенигородського ВЖРЕУ — 10 тис.грн., Тальнівського ПрАТ «Комунальник» — 91 тис.грн., Уманського КП «Комунальник» — 63,643 тис.грн.

Основні порушення вимог природоохоронного законодавства у сфері поводження з відходами, виявлені у суб'єктів господарювання: порушення правил складування, зберігання, розміщення, транспортування, утилізації, ліквідації та використання відходів; порушення правил ведення первинного обліку та здійснення контролю за операціями поводження з відходами або неподання чи подання звітності щодо утворення, використання, знешкодження та видалення відходів; змішування чи захоронення відходів, для утилізації яких в Україні існує відповідна технологія, без спеціального дозволу; порушення правил передачі відходів; порушення встановлених правил і режиму експлуатації установок і виробництв з оброблення та утилізації відходів; невиконання вимог законних розпоряджень і приписів.

Проведено 32 перевірки місцевих органів влади та органів місцевого самоврядування у сфері поводження з відходами. Перевірені чотири райдержадміністрації (Катеринопільська, Монастирищенська, Христинівська, Канівська); чотири міських ради (Жашківська, Черкаська, Кам'янська, Звенигородська); три селищних і 21 сільських ради.

За порушення вимог природоохоронного законодавства 24 відповідальних особи притягнуті до адміністративної відповідальності, сума штрафів становить 10,2 тисячі гривень.

Основними порушеннями, виявленими при перевірках МОВ та ОМС у сфері поводження з побутовими відходами є: відсутність розроблених місцевих програм поводження з відходами на підконтрольних територіях; відсутність схем санітарного очищення населених пунктів; відсутність проектної документації на сміттєзвалища та проектів відводу земельних ділянок під сміттєзвалища; відсутній облік відходів та контроль за їх складом, внаслідок чого відбувається захоронення відходів, для утилізації яких в Україні існують відповідні технології; відсутні спостереження за якістю вод, грунтів, атмосферного повітря в зоні розташування сміттєзвалищ.

Сільським головам, головам селищних рад, головам міських рад та керівникам райдержадміністрацій, керівникам комунальних підприємств надані приписи на усунення виявлених порушень.

Гостро стоїть питання несанкціонованих (стихійних) сміттєзвалищ.

В 2017 році на електронний сервіс «Інтерактивна мапа», запроваджений у Міністерством екології та природних ресурсів, надійшло 23 звернення від громадян Черкаської області. В кожному окремому випадку направлялись листи керівникам районних державних адміністрацій та органів самоврядування щодо вжиття заходів по ліквідації несанкціонованих і неконтрольованих звалищ відходів на підконтрольній території.

В результаті 9 сміттєзвалищ -ліквідовано, 2 сміттєзвалища — не виявлені, виділені кошти з місцевих бюджетів на ліквідацію 2 несанкціонованих сміттєзвалищ, одне знаходиться на території приватної власності, і здійснити благоустрій на законних підставах неможливо.

Інформація по ліквідації 9 несанкціонованих сміттєзвалищ відсутня: від Черкаської РДА — сміттєзвалища на території Будищанської, Вергунівської, Леськівської та Софіївської сільських рад; від міської ради м.Тальне — сміттєзвалище по вул.Сонячній; від Уманської РДА — сміттєзвалище в с.Родниківка; від Звенигородської РДА — сміттєзвалище в с.Вільхівець.

Відмічаємо позитивну роботу Смілянської райдержадміністрації, виконавчих комітетів Жашківської та Звенигородської міських рад, які своєчасно реагували та надавали відповіді на електронні звернення громадян, отриманих за допомогою сервісу «Інтерактивна мапа сміттєзвалищ».

З метою належної організації роботи у галузі поводження з побутовими відходами пропонуємо районним державним адміністраціям та органам місцевого самоврядування

-розробити місцеві програми поводження з відходами та здійснювати контроль за їх виконанням;

-розробити схеми санітарного очищення населених пунктів;

-активізувати роботу по виявленню та обліку безхазяйних відходів;

-активізувати роботу по ліквідації несанкціонованих сміттєзвалищ, не допускати їх повторного утворення;

-посилити контроль за дотриманням правил та режимів експлуатації сміттєзвалищ, якості атмосферного повітря, ґрунтів, підземних вод в районі розташування сміттєзвалищ.

ОСТАННІ НОВИНИ

До уваги керівників підприємств

До уваги керівників підприємств

Державна екологічна академія післядипломної освіти та управління планує з 19 по 23 лютого 2018 року провести на госпрозрахунковій основі чергові курси підвищення кваліфікації спеціалістів природоохоронних служб підприємств на тему «Організація та зд

Детальніше...
На території РЛП «Трахтемирів» виявлено та вилучено незаконні знаряддя лову  для добування диких тварин

На території РЛП «Трахтемирів» виявлено та вилучено незаконні знаряддя лову для добування диких тварин

16 січня 2018 року спеціалістами Державної екологічної інспекції у Черкаській області при проведенні природоохоронного рейду на території Регіонального ландшафтного парку «Трахтемирів» виявлено 14 знарядь незаконного лову (петлі), які використ

Детальніше...
Результати держконтролю на території заказника «Липівський»

Результати держконтролю на території заказника «Липівський»

Державна екологічна інспекція у Черкаській області здійснює постійний нагляд і контроль за додержанням вимог природоохоронного законодавства на територіях та об'єктах природно-заповідного фонду загальнодержавного та місцевого значення.

Детальніше...
Виявлена незаконна порубка дерев в Канівському районі

Виявлена незаконна порубка дерев в Канівському районі

П'ятого січня 2018 року спеціалісти Державної екологічної інспекції у Черкаській області разом із працівниками Національної поліції та Прокуратури Канівського району виявили факт незаконної порубки 74 дерев різних порід (акація, тополя, клен) в захисній л

Детальніше...
Виявлена браконьєрська риба в заказнику «Липівський»

Виявлена браконьєрська риба в заказнику «Липівський»

Третього січня 2018 року спеціалісти Державної екологічної інспекції у Черкаській області та працівники Національної поліції виявили дві сітки та рибу виду товстолобик в кількості 27 штук на території орнітологічного заказника загальнодержавного значення

Детальніше...
Результати контролю заготівлі та реалізації ялинок на Черкащині

Результати контролю заготівлі та реалізації ялинок на Черкащині

Держекоінспекцією у Черкаській області проводяться заходи реагування на порушення вимог природоохоронного законодавства під час заготівлі та реалізації новорічних ялинок в передноворічний період 2017-2018 років.

Детальніше...
В Україні діє нова процедура оцінки впливу на довкілля

В Україні діє нова процедура оцінки впливу на довкілля

18 грудня 2017 року вводиться в дію Закон України «Про оцінку впливу на довкілля», прийнятий Верховною Радою 23.05.17 (№ 2059-VIII). Закон впроваджує нову європейську модель процедури оцінки впливу на довкілля (ОВД) замість екологічної експерт

Детальніше...
Про стан поводження з твердими побутовими відходами

Про стан поводження з твердими побутовими відходами

У 2017 році здійснено 199 перевірок у сфері поводження з відходами, в тому числі 167 — суб'єктів господарювання, 32 — органів влади та органів місцевого самоврядування. За виявлені порушення складено 174 протоколи, в тому числі за ад

Детальніше...