державна екологічна інспекція
у черкаській області

державна екологічна інспекція
у черкаській області

державна екологічна інспекція
у черкаській області

Звіт за 2017 рік
Звіт за 2017 рік

Державна екологічна інспекція у Черкаській області спрямовує свою діяльність на реалізацію державної політики із здійснення державного нагляду (контролю) у сфері охорони навколишнього природного середовища, раціонального використання, відтворення і охорони природних ресурсів

Відповідно до покладених завдань у частині здійснення державного нагляду (контролю) у сфері охорони навколишнього природного середовища, раціонального використання, відтворення і охорони природних ресурсів за 2017 рік Державною екологічною інспекцією у Черкаській області на об'єктах державного нагляду (контролю) проведено 1171 ресурсну перевірку. За порушення вимог природоохоронного законодавства складено 949 протоколів про адміністративні правопорушення, з яких 137 передано для розгляду у судові органи.

Штрафні санкції накладено на 814 порушників природоохоронного законодавства на загальну суму 281 тисяча 282 гривні. До Державного бюджету стягнуто 241 тисяча 026 гривень.

До правоохоронних органів за ознаками кримінальних правопорушень скеровано 24 матеріали у порядку статті 214 Кримінального процесуального кодексу України, відкрито 4 кримінальні провадження (з урахуванням скерованих матеріалів у попередній період).

Загальна сума розрахованих збитків, заподіяних державі внаслідок порушення вимог природоохоронного законодавства, становить 7 мільйонів 462 тисячі 709 гривень. Сума шкоди, нанесена невстановленими особами, склала 341 тисячу 490 гривень.

З метою відшкодування збитків, пред'явлено 118 претензій та позовів на загальну суму 7 мільйонів 121 тисяча 219 гривні. Стягнуто претензій та позовів (з урахуванням раніше пред'явлених) на загальну суму 1 мільйон 864 тисячі 905 гривень.

З метою припинення негативного впливу на навколишнє природне середовище при здійсненні виробничої діяльності, за позовними заявами у 12 випадках за рішенням суду обмежено або призупинено діяльність суб'єктів господарювання.

Серед основних досягнень можна виділити наступне. Згідно рейтингових показників реалізації наглядових (контрольних) функцій, у 2017 році Держекоінспекція у Черкаській області посіла 11 місце серед 27 територіальних підрозділів Державної екологічної інспекції України. Крім того, в частині ведення адміністративної практики за всіма ресурсними напрямками маємо почесне друге місце по Україні, поступившись лише колегам з Кіровоградської області. Найкращі рейтинги отримані в галузях водних ресурсів, атмосферного повітря, земельних ресурсів, тваринного світу.

Суттєво збільшені надходження до державного та місцевих бюджетів за збитки, завдані довкіллю. Маємо стягнень 1 864,905 тисяч гривень, що майже у два з половиною разів більше, ніж у 2016 році. Ці кошти спрямовані на реалізацію заходів регіональних екологічних програм за принципом «забруднювач платить за шкоду та відновлення навколишнього природного середовища».

Пріоритетом діяльності Держекоінспекції у 2018 році є реалізація Концепції реформування системи державного нагляду (контролю) у сфері охорони навколишнього природного середовища та втілення реформ, що передбачені планами Уряду України.

ОСТАННІ НОВИНИ

У Червоній Слободі вивантажені курячі залишки

У Червоній Слободі вивантажені курячі залишки

20 лютого 2018 року о 14.00 до Державної екологічної інспекції у Черкаській області надійшло повідомлення, що в адміністративних межах села Червона Слобода Черкаського району поблизу бази відпочинку «Байкал» виявлено несанкціоноване звалище ві

Детальніше...
Зупинена незаконна вирубка дерев у лісосмузі поблизу села Хрущівка Золотоніського району

Зупинена незаконна вирубка дерев у лісосмузі поблизу села Хрущівка Золотоніського району

Державні інспектори зафіксували самовільну рубку 92 дерев ясена та клена. Обрахований розмір шкоди становить 271,437 тисяч гривень 84 коп. У порушників вилучені 3 бензопили.

Детальніше...
Звіт за 2017 рік

Звіт за 2017 рік

Державна екологічна інспекція у Черкаській області спрямовує свою діяльність на реалізацію державної політики із здійснення державного нагляду (контролю) у сфері охорони навколишнього природного середовища, раціонального використання, відтворення і охорон

Детальніше...
Результати рейду на Липівському заказнику

Результати рейду на Липівському заказнику

06 лютого 2018 року спеціалістами Державної екологічної інспекції у Черкаській області спільно із працівниками 5-ї роти Водного патруля при проведенні природоохоронного рейду на території орнітологічного заказника загальнодержавного значення «Липівс

Детальніше...
Комунальне підприємство Звенигородки сплатило збитки  за завдану шкоду довкіллю

Комунальне підприємство Звенигородки сплатило збитки за завдану шкоду довкіллю

Державною екологічною інспекцією у Черкаській області проведено планову перевірку дотримання вимог природоохоронного законодавства Звенигородським виробничо-житловим ремонтно-експлуатаційним управлінням.Внаслідок незаконного викиду забруднюючих речовин в

Детальніше...
В урочищі Мамай виявлено 2 факти порушень правил рибальства

В урочищі Мамай виявлено 2 факти порушень правил рибальства

Під час проведення природоохоронного рейду 2 лютого 2018 року, працівниками Державної екологічної інспекції у Черкаській області в урочищі «Мамай» адміністративні межі Коробівської сільської ради виявлено 2 факти порушень правил рибальства, а

Детальніше...
Затримані браконьєри в заказнику «Липівський»

Затримані браконьєри в заказнику «Липівський»

Спеціалісти Державної екологічної інспекції у Черкаській області спільно із працівниками Черкасирибоохорони та 5-ї роти Водного патруля при проведенні рейду на території орнітологічного заказника загальнодержавного значення «Липівський» затрим

Детальніше...
Бережіть Липівський орнітологічний заказник

Бережіть Липівський орнітологічний заказник

Щоденно спеціалісти Державної екологічної інспекції у Черкаській області, працівники Черкасирибоохорони та 5-ї роти Водного патруля фіксують порушення на території Липівського заказника.

Детальніше...