державна екологічна інспекція
у черкаській області

державна екологічна інспекція
у черкаській області

державна екологічна інспекція
у черкаській області

Звіт за 2017 рік
Звіт за 2017 рік

Державна екологічна інспекція у Черкаській області спрямовує свою діяльність на реалізацію державної політики із здійснення державного нагляду (контролю) у сфері охорони навколишнього природного середовища, раціонального використання, відтворення і охорони природних ресурсів

Відповідно до покладених завдань у частині здійснення державного нагляду (контролю) у сфері охорони навколишнього природного середовища, раціонального використання, відтворення і охорони природних ресурсів за 2017 рік Державною екологічною інспекцією у Черкаській області на об'єктах державного нагляду (контролю) проведено 1171 ресурсну перевірку. За порушення вимог природоохоронного законодавства складено 949 протоколів про адміністративні правопорушення, з яких 137 передано для розгляду у судові органи.

Штрафні санкції накладено на 814 порушників природоохоронного законодавства на загальну суму 281 тисяча 282 гривні. До Державного бюджету стягнуто 241 тисяча 026 гривень.

До правоохоронних органів за ознаками кримінальних правопорушень скеровано 24 матеріали у порядку статті 214 Кримінального процесуального кодексу України, відкрито 4 кримінальні провадження (з урахуванням скерованих матеріалів у попередній період).

Загальна сума розрахованих збитків, заподіяних державі внаслідок порушення вимог природоохоронного законодавства, становить 7 мільйонів 462 тисячі 709 гривень. Сума шкоди, нанесена невстановленими особами, склала 341 тисячу 490 гривень.

З метою відшкодування збитків, пред'явлено 118 претензій та позовів на загальну суму 7 мільйонів 121 тисяча 219 гривні. Стягнуто претензій та позовів (з урахуванням раніше пред'явлених) на загальну суму 1 мільйон 864 тисячі 905 гривень.

З метою припинення негативного впливу на навколишнє природне середовище при здійсненні виробничої діяльності, за позовними заявами у 12 випадках за рішенням суду обмежено або призупинено діяльність суб'єктів господарювання.

Серед основних досягнень можна виділити наступне. Згідно рейтингових показників реалізації наглядових (контрольних) функцій, у 2017 році Держекоінспекція у Черкаській області посіла 11 місце серед 27 територіальних підрозділів Державної екологічної інспекції України. Крім того, в частині ведення адміністративної практики за всіма ресурсними напрямками маємо почесне друге місце по Україні, поступившись лише колегам з Кіровоградської області. Найкращі рейтинги отримані в галузях водних ресурсів, атмосферного повітря, земельних ресурсів, тваринного світу.

Суттєво збільшені надходження до державного та місцевих бюджетів за збитки, завдані довкіллю. Маємо стягнень 1 864,905 тисяч гривень, що майже у два з половиною разів більше, ніж у 2016 році. Ці кошти спрямовані на реалізацію заходів регіональних екологічних програм за принципом «забруднювач платить за шкоду та відновлення навколишнього природного середовища».

Пріоритетом діяльності Держекоінспекції у 2018 році є реалізація Концепції реформування системи державного нагляду (контролю) у сфері охорони навколишнього природного середовища та втілення реформ, що передбачені планами Уряду України.

ОСТАННІ НОВИНИ

Браконьєр затриманий на річці Рось

Браконьєр затриманий на річці Рось

18 квітня спеціалісти Державної екологічної інспекції у Черкаській області спільно із працівниками Управління захисту економіки в Черкаській області проводили природоохоронний рейд на річці Рось.

Детальніше...
Упереджено браконьєрство

Упереджено браконьєрство

17 квітня спеціалісти Державної екологічної інспекції у Черкаській області спільно із працівниками 5-ї роти Водного патруля проводили природоохоронний рейд на Кременчуцькому водосховищі.

Детальніше...
Біля автодороги Київ- Дніпропетровськ виявлені «палії

Біля автодороги Київ- Дніпропетровськ виявлені «палії"

Спалення листя, гілок дерев та іншого побутового сміття мають згубні наслідки, як для здоров'я людей, так і для довкілля. В результаті таких дій згорають рослини, гинуть птахи і тварини, погіршуються властивості родючого шару ґрунту.

Детальніше...
Обстежені проблемні ділянки Кременчуцького водосховища

Обстежені проблемні ділянки Кременчуцького водосховища

В разі загибелі водних живих біоресурсів передбачена адміністративна та кримінальна відповідальність. Крім того, розраховуються збитки, нанесені довкіллю.

Детальніше...
До уваги громадян: в області триває операція «Нерест»

До уваги громадян: в області триває операція «Нерест»

Пропонуємо до перегляду передачу ОДТРК «Рось» за участі начальника Державної екологічної інспекції у Черкаській області С.А.Поліщука

Детальніше...
Продовжуємо акцію «Посади дерево миру» на Черкащині

Продовжуємо акцію «Посади дерево миру» на Черкащині

Дванадцятого квітня в парку Перемоги міста Черкаси спеціалісти Державної екологічної інспекції у Черкаській області разом із працівниками КП «Дирекція парків», відділу екології виконкому Черкаської міської ради та Патрульної поліції Черка

Детальніше...
Бережіть червонокнижні рослини Черкащини!

Бережіть червонокнижні рослини Черкащини!

Державна екологічна інспекція у Черкаській області продовжує постійний державний нагляд (контроль) за охороною та раціональним використанням рослинного світу на території області, в тому числі на об'єктах природно-заповідного фонду.

Детальніше...
Обрахована шкода за дерева, незаконно знесені в Чорнобаї

Обрахована шкода за дерева, незаконно знесені в Чорнобаї

Державна екологічна інспекція у Черкаській області, реагуючи на звернення громадян селища міського типу Чорнобай, провела перевірку законності і правомірності знесення дерев різних порід на вулицях Центральна і Черкаська.

Детальніше...